Disain meeltes

Ruumid, milles me elame on nii sisemised  kui ka välimised. Meie meeled võimaldavad meil ruume tajuda.
uuus333

Me kõik soovime elada innustavat, rahulolevat ning õnnelikku elu.

Järjest enam räägitakse ja kirjutatakse, et õnne aluseks on tegelikult harmoonia : inimeses, looduses, äris, spordis – kõikjal.
Kvantfüüsika kinnitab, et kõik maailmas koosneb energiast. Kogu füüsiline aine, tundugu see nii tahke kui tahes, on tegelikult vaid võnkuv energia. Kõikjal meie ümber, tühjas ruumis, mida me ei näe, eksisteerib samuti energia ja on olemas looduslik kord, mille järgi need energiad liiguvad.

Et elada õnnelikult ja harmoonias tähendabki oskust elada  kooskõlas loodusega,  looduses olevate energiatega.  Meie esivanematel oli selline tarkus olemas ning selletõttu ongi meis soov pöörata pilgud vanade tarkuste poole.

Iidsed tsivilisatsioonid ja rahvad on loonud filosoofilisi süsteeme, mis annavad juhised kõikidesse eluvaldkondadesse, õpetades inimesi õigesti elama ning mõistma nähtusi enda ümber ja enda sees.
222

FENG SHUI  ongi õpetus energiate liikumisest ja selle liikumise korrapärast looduses, mis mõjutab kõiki meie elu aspekte. Tegu on nähtamatu maailmaga, mis on meie heaolule sama tähtis kui nähtav maailm ja  kuidas mõjutab keskkond, kus me elame ja töötame, meie füüsilist, emotsionaalset ja vaimset heaolu.

Näiteks kujutlege, et astute tuppa, kus on aset leidnud vaidlus, te tajute pinget, on tunne nagu seal ruumis hõljuks miski, mis on lausa käega katsutav. Aga ka vastupidi, kui on aset leidnud rõõmustav sündmus, siis tajute ka seda.
FENG SHUI aitab meil mõista, et meie kodu on meie otsene jätk, peegel, mis peegeldab seda, kes me oleme. Meie elukohad kannavad meie minevikukogemuste, mõtete ja unis-tuste tunnistusi ja sümboleid. Kui me tahame muuta oma elu suunda või kvaliteeti, siis peame mõistma kuidas kõik meie ümber on seotud.

FENG SHUI AJALUGU !
India ja Hiina mõlemad pretendeerivad  Feng Shui esivanemateks. Arheoloogid on avas-tanud tõendeid, et umbes 5500 aastat tagasi India müstikud praktiseerisid “Vastu Shastra” põhimõtteid, mis sõna-sõnalt tõlkides on “ehitamise teadus.” See on süsteem, mis selgitab kuidas projekteerida ja ehitada hooneid, maju ja linnu.

VASTU  järgijad usuvad, et iga hoone on elav organism, millel on oma energia ja nad uuri-vad erinevate energiate mõju inimesele ja  inimest ümbritsevale . Arvatakse, et umbes 3000 aastat tagasi India VASTU praktikute (tavaliselt mungad) kaudu levis õpetus ka Tiibetisse ja  Hiinasse. Hiina võttis ja kohandas  vastu põhimõtted, millest  areneski välja Feng Shui.

Nii tähendabki feng hiina keeles tuult (ehk lahtiseletatult informatsiooni, mis mõjutab meid ülalt, õhu kaudu) ja shui maad (ehk informatsiooni, mis mõjutab meid maa kaudu). Inimene peab nende vahel tasakaalus olema, siis on ta terve ja tegus.
Need kaks alget on pidevas muutumises ning vahelduvad lõputult: tumedast saab hele, märjast kuiv, aktiivsus vaheldub puhkusega, nõrkus tugevusega ning päev jaheda ööga.

Peale Yin´i ja Yang´i – nais- ja meesalge –jagasid hiinlased maailma viieks põhielemendiks ehk viieks olekuelemendiks.

Viie elemendi teooria  :
Iidne Hiina tekst seletab seda põhimõtet järgnevalt: Yang`i muutumise ja tema yin`iga ühinemise käigus kerkivad esile Viis ürgset Energiat : Puu, Tuli, Maa, Metall ja Vesi. Iga energia on erineva loomuga, sõltuvalt sellest, kui suur osa on temas yin`i ja yang`i.

Iga energia seostub loodusliku elemendiga, mis on temaga funktsioneerimiselt ja iseloo-mult kõige sarnasem , seetõttu on energiatel ka looduslike elementide nimed. Seega süm-boliseerivad elemendid nendega seotud olevate energiate toiminguid.

Viie elemendi vastastikuse mõju tulemusena sünnib kaks tsüklit:
Loomise tsükkel:

Tuli sünnitab  Maa, Maa sünnitab Metalli, Metall sünnitab Vee, Vesi toidab Puud, Puu toidab Tuld
.
Hävitamise tsükkel:
Puu lõhestab Maad, Maa saastab Vett, Vesi kustutab Tuld, Tuli sulatab Metalli, Metall raiub Puud.

Yin ja Yang ja viie elemendi kooslus ning vastastikune toime tekitab  energia,  Hiinas  kui SHI , hindud nimetavad seda Prans,  Jaapanis Ki.

CHI  on elektromagnetiline energia, mis kannab infot kus iganes see voolab. See vool on reguleeritud kahanevalt Yang Chi taevast ja kasvavalt Yin Chi maast.

Taoistliku  õpetuse eesmärgiks on saavutada harmoonia kolme aardega:   taevas, maa ja inimene.

Kahjustades üht, saab kahju ka teine ja kolmas.
Chi`d saab kirjeldada lähtuvalt selle liikumise yin- yang`i tasakaalust ja viie elemendi energiast.

Feng Shui õpetabki, kuidas luua harmooniat nende energiate loomuliku tasakaalu hoid-misega igapäevaelus ning kuidas rakendada seda energiat õnneliku, terve ja küllusliku elu loomiseks.

loeng 1

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kujundusest mitmes võtmes

%d bloggers like this: